Je bambucké maslo vhodné na tvárovú pleť?

Bambucké maslo, ktoré je extrahované z orecha afrického bambuckého stromu, je bohatá krémová látka, ktorá má prirodzené upokojujúce a hydratačné vlastnosti. “Zvlhčovače prítomné v bambuckom masle sú niektoré z rovnakých zvlhčovačov, ktoré produkujú mazové žľazy,”

Bambucké maslo je plné živín, vrátane vitamínu A, ktorý má mnoho liečivých vlastností a je známe, že pomáha pri liečbe škvŕn, vrások, ekzémov a dermatitídy, ako aj popálenín a dokonca strie. Bambucké maslo je tiež balené s antioxidantmi, ako je vitamín E, rovnako ako polyfenoly a fytonutrienty. Tieto zložky robia bambucké maslo protizápalové, čo je dôvod, prečo funguje tak dobre pri hydratácii a upokojení všetkých typov pokožky (a možno ich nájsť v koži a vlasových výrobkoch).

A zatiaľ čo čisté bambucké maslo je skvelé na hydratáciu väčšiny vašej pokožky (bežne sa používa v krémoch na hydratáciu tela), nemalo by sa používať na tvár. “Je to veľmi bohaté a môže spôsobiť, že niektorí ľudia vypuknú,”

Namiesto použitia čistého druhu (zvyčajne označeného ako trieda A), pozrite sa na hydratačné prípravky, ktoré obsahujú bambucké maslo ako aj niekoľko ďalších hydratačných zložiek, ako je glycerín. Všeobecne platí, že je to dobrý nápad používať iba výrobky zacielené na pokožku tváre na tvári, pretože sú typicky nekomedogénne, čo znamená, že nebudú upchávať póry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.