Bambusové a hodvábne vlasové mlieko

Toto ľahké a luxusné vlasové sérum vyhladzuje mušky, hydratuje suché konce a dodáva krásny, ľahký lesk. Vonia božsky, rýchlo sa vstrebávajú a balia punč len niekoľkými kvapkami. Je to taká vec, ktorá by sa predala za 40 eur v salóne,


Rovnako ako u väčšiny vlasových výrobkov, ktoré sú pekné a ľahké, toto je väčšinou voda. Túto vodu som však naplnila skvelými prísadami. Po prvé, hodvábne peptidy. Proteíny, ktoré tvoria hodváb, sú veľmi podobné proteínom v našej pokožke a vlasoch a hodváb pomáha vyhladiť vlasy, dodáva lesk a pružnosť.


Fytokeratín je keratín odvodený z rastlín – v podstate sa z neho vyrábajú hlavne naše vlasy. Pridanie fytokeratínu do séra pomáha pridať silu, lesk a odraziť sa od vlasov.


Bambusová bioferment je pre mňa relatívne nová zložka a veľmi sa mi páči. Bohatý na prírodne sa vyskytujúci oxid kremičitý, má silikónový pocit a zanecháva vlasy mäkké, hladké a lesklé.


Nemohol som si vybrať medzi olejom zo semien kamélie alebo olejom z brokolice, takže som toto rozhodnutie nechal na vás. Obaja sú fantastické pre vlasy – ľahké, hodvábne a vyložene krásne.


Dvojica guarovej gumy a tureckého červeného oleja na emulgovanie a zahustenie zmesi. Ak ich nemáte, môžete použiť 1 lyžičku Polysorbate 20 (známy aj ako solubilizátor – aj keď konečný produkt nezhustne, takže fľaša na pumpy už pravdepodobne nie je najlepšia voľba balenia). Neodporúčam však robiť to bez emulgátora. Dôkladná distribúcia olejov je nevyhnutná pre ľahké dotyk tohto hodvábneho mlieka.


V neposlednom rade niektoré esenciálne oleje. Kardamóm, harmanček a levanduľa krásne vytvárajú jemnú, jasnú vôňu, ktorú budete milovať.

    Bambusové a hodvábne vlasové mlieko

    35 ml | vody

    5 g rastlinný glycerín

lyžička  hodvábne peptidy, prášok alebo aminokyseliny
lyžička fytokeratín
lyžička bambus bioferment

    1/8 lyžičky guarovej gumy
    ½ lyžice Tureckého červeného oleja alebo Olivem300 alebo Polysorbate 80

    ½ čajovej olej z kamélie alebo olej z brokolice

    5 kvapiek éterického oleja kardamónu
    4 kvapky rímskeho harmančeka silice
    4 kvapky levanduľového éterického oleja

    0,2 g 0tekuté klíčky plus  (alebo iné širokospektrálne konzervačné činidlo podľa výberu v odporúčanej miere použitia [prečo?])

    Šľahajte spolu vodu, glycerín, hodváb, fytokeratín a bioferment bambusu v malom hrnci.

    Posypte guarovú gumu po vodnej zmesi trochu po čase, šľahanie kombinovať. Majte na pamäti, že zmes v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín trochu zhustne, takže odolávajte nutkaniu pridať viac guarovej gumy, ak si myslíte, že je teraz trochu tenká.    Oddeľte hodvábne mlieko do fľaše s objemom 50 ml Ak chcete použiť, rozotrite malé množstvo cez dlane a jemne hladké a masáž do vlasov.