Účinky bambuckého masla

Bambucké maslo je univerzálne, dá sa použiť na telo, pleť aj vlasy. Nejde však len o čisto kozmetický produkt, bambucké maslo je vynikajúce aj na kožné problémy.

Účinky bambuckého masla na telo

Krém z bambuckého maslaBambucké maslo sa dá použiť na pokožku celého tela. Veľmi vhodné je najmä na suchú a citlivú pokožku. Bambucké maslo zvláčni aj tú najtvrdšiu pokožku na chodidlách, kolenách alebo lakťoch. Výborne pôsobí aj na pleť, ktorá je spálená slnkom alebo sa šúpe po opaľovaní. Účinky bambuckého masla ocenia aj ľudia na letných dovolenkách, pretože efektívne hydratuje pokožku vysušenú slanou, morskou vodou. Pomáha tiež hojiť malé poranenia, popáleniny alebo uštipnutia hmyzom. V zimných mesiacoch zmierni príznaky omrzlín.

Bambucké maslo na vlasy

Bambucké maslo a vlasyBambucké maslo je ideálnym prostriedkom na suché, poštiepené a zničené vlasy. Maslo pôsobí od korienkov po končeky a navracia vlasom ich prirodzenú vlhkosť a zdravý lesk. Hydratované vlasy si udržiavajú svoj prirodzený rast a nevypadávajú. Rovnako účinne pomôže bambucké maslo aj pri suchej pokožke hlavy a odstráni i lupiny. Bambucké maslo vytvorí na vlasoch jemný film, ktorý ich dokáže ochrániť pred škodlivým slnečným žiarením alebo nadmerným teplom z fénov, kuliem, či žehličiek. Takýto film poskytne ochranu aj v zime, keď sú vlasy vystavené veľkým zmenám teploty vonku a vo vnútri. Je taktiež ideálnym prípravkom na pevné a nepoddajné vlasy, ktoré zjemní a zjednoduší tak ich úpravu. Aj napriek tomu, že je bambucké maslo tuk, vďaka svojej ľahkosti nezanecháva vlasy mastné a ťažké.

Bambucké maslo na psoriázu

Vitamíny, ktoré sa nachádzajú v bambuckom masle, pôsobia liečivo na rôzne poruchy pokožky. Bambucké maslo veľmi účinne zmierni prejavy psoriázy, ktorú mnohí ľudia poznajú aj pod názvom lupienka. Psoriáza je neinfekčné ochorenie kože, prejavujúce sa kožnými ložiskami, ktoré sa olupujú. Bambucké maslo hydratuje pokožku a bráni nadmernému olupovaniu psoriázou postihnutej kože. Uľaví tiež od nepríjemného svrbenia kože, ktoré psoriázu sprevádza.

Bambucké maslo na akné

Účinky bambuckého maslaAkné dnes netrápi len adolescentov v puberte. Čoraz častejšie sa zjavuje aj u dospelých ľudí a predstavuje pomerne veľký kozmetický problém. Pri akné dochádza k upchatiu mazových žliaz, ktoré sa následne zapália. Prejavuje sa rôzne veľkými vyrážkami. Bambucké maslo neupcháva póry a má antibakteriálne a protizápalové účinky, ktoré bránia rozvoju zápalu v už upchatých mazových žľazách. Maslo sa odporúča nanášať v malej vrstve, na očistenú pokožku, pomocou malej špongie, aby nedošlo ku kontaminácii pokožky mazom a baktériami z rúk.

Bambucké maslo na tvár a dekolt

Bambucké maslo má skvelé hydratačné účinky. Zvláčni aj tú najsuchšiu pokožku. Je tiež veľmi dobrým pomocníkom na zrelú pleť, na ktorej sa zjavujú vrásky. Bambucké maslo spomaľuje tvorbu vrások a dodáva pleti elasticitu a pružnosť. Chráni pokožku tváre a dekoltu pred nadmerným chladom aj slnečným žiarením. Použitie bambuckého masla môžu vyskúšať aj ľudia, ktorých trápia rôzne pigmentové škvrny a fľaky na tvári, či v dekolte. Bambucké maslo je tiež skvelým prostriedkom na suché a popraskané pery.

Bambucké maslo na jazvy

Jazvy vznikajú po rôznych poraneniach. Ide o stav, pri ktorom sa poškodené tkanivo tela zahojí menejcenným väzivom. Jazvy môžu byť bledé a nenápadné, ale niekedy púta ich sfarbenie pozornosť. Najmä tmavé jazvy na viditeľných miestach sú výrazným kozmetickým problémom. Bambucké maslo dokáže, pri pravidelnom používaní, jazvy zosvetliť.

Bambucké maslo na strie

Bambucké maslo a strieStrie trápia obyčajne tehotné ženy. Koža na bruchu sa počas tehotenstva rýchlo a nadmerne napne, čo vedie k prasknutiu dermis, jednej z vrstiev kože a vzniku typickej strie. Strie sa môžu zjaviť aj pri nadmernom športovaní alebo pri niektorých hormonálnych poruchách. Pravidelným používaním bambuckého masla sa dá vzniku strií zabrániť. Maslo rovnako pomôže zmierniť farebné rozdiely pri striách, ktoré sa už vytvorili.