Super krémový mix bambuckého masla a rastlinných olejov

Super krémový mix bambuckého masla a rastlinných olejovTento super krémový mix bambuckého masla a rastlinných olejov je vynikajúci nielen na telo, ale aj na vlasy. V tomto prípade je použitý ricínový a mandľový olej. Ak však obľubujete iné rastlinné oleje, pokojne ich použite. Oleje pridávate „od oka“. Postačí zopár lyžíc.

Čo teda budete potrebovať?

Ako na to?

Bambucké maslo a všetky oleje dáte do sklenenej misky. Zmes zohrejete vo vodnom kúpeli tak, aby sa všetky oleje úplne rozpustili a navzájom zmiešali. Potrvá to dlhšie, približne 30 až 40 minút.

Odstavíte z ohňa, nádobu prikryjete potravinovou fóliou a vložíte na pol hodinu do mrazničky. Potom jednoducho vymixujete do konzistencie, aká vám vyhovuje. Aby ste dosiahli super krémovú konzistenciu, mixujte aspoň 20 minút. Váš krémový mix na vlasy a telo je hotový.

Ak si ho chcete uskladniť na ďalšie použitie, vyčistite kozmetické nádobky troškou alkoholu. Mix masla a olejov dajte do klasického plastového vrecka, z ktorého odstrihnete rožok. Nádobky tak budete môcť plniť omnoho jednoduchšie.

Takto ľahko si vyrobíte vynikajúci telový krém, či hydratačný krém na vlasy. Ako tento mix použijete, je len na vás!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *