Pomarančové telové maslo

Pomarančové telové maslo
Toto telové maslo s pomarančovým esenciálnym olejom je ideálne na suchú pleť. Zanechá pokožku jemnú, hladkú a krásne žiarivú. A pomarančová vôňa vám zlepší náladu a povzbudí zmysly!

Čo potrebujete

  • 1/2 šálky kokosového oleja
  • 1 a 1/2 lyžice bambuckého masla
  • 2 kvapky mandľového oleja
  • 30 kvapiek pomarančového éterického oleja

Základom telového masla je kokosový olej. Má zloženie, ktoré je veľmi blízke zloženiu tukov v ľudskej pokožke. Preto sa do pokožky krásne vpíja. Na suchú pleť je kokosový olej doslova balzamom.

Chýbať nemôže ani bambucké maslo, ktoré pomáha pri problémoch pokožky ako sú strie, podráždenie alebo popraskanie. Mandľový olej obsahuje množstvo vitamínu E, ktorý je pre zdravú pleť nevyhnutný.

Vynikajúci v starostlivosti o pleť je aj pomarančový éterický olej. Regeneruje pokožku a navyše, jeho vôňa pôsobí povzbudzujúco.

Postup

V miske zmiešajte kokosový olej, bambucké maslo a mandľový olej. Rozmixujte za pomoci mixéra, až kým zmes nebude mať jemnú maslovú konzistenciu.

Do zmesi potom pridajte 20 kvapiek pomarančového éterického oleja. Vmiešajte ho plastovou vareškou. Zmes vložte do uzatvárateľnej nádobky. Vaše pomarančové telové maslo s krásnou vôňou je hotové!

Ak máte radi tuhšiu konzistenciu masla, môžete ho uskladniť v chladničke. Použiť môžete aj iný éterický olej, podľa svojho výberu. Toto telové maslo zanecháva pleť hydratovanú, jemnú a žiarivú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *