Odličovač a čistič pleti

Odličovač a čistič pleti Chcete si mejkap odstrániť šetrne a bez podráždenia pokožky? Hľadáte odličovač a čistič pleti, ktorý neobsahuje alkohol a je k vašej pleti jemný? Ak ste ho zatiaľ nenašli, tak si ho vyrobte!

Na odličovač a čistič pleti budete potrebovať:

  • 3 lyžice bambuckého masla
  • 1 lyžica makadamiového oleja
  • 1 lyžica avokádového oleja
  • 1 a ½ lyžice kastílskeho mydla

Bambucké maslo obsahuje vitamíny A a E, ktoré sú pre zdravú a žiarivú pleť tie najdôležitejšie. Navyše účinkuje proti starnutiu pokožky, dokáže odstrániť drobné jazvičky a známky starnutia na pokožke ako sú škvrny a vrásky.

Pokiaľ ide o oleje, makadamiový olej je vhodný preto, že zjemňuje, zvláčňuje a hydratuje pokožku. Avokádový olej je zas ideálny pre regeneráciu pleti. Dokáže upokojiť podráždenú pokožku a bráni tvorbe vrások.

Kastílske mydlo je perfektné na dokonalé, ale šetrné odstránenie mejkapu a nečistôt z pokožky.

Postup:

Vo vodnom kúpeli roztopte bambucké maslo. Postupne pridajte oleje a kastílske mydlo a zmes dôkladne rozmiešajte. Miešajte lyžičkou približne minútu, kým zmes pomaly nestuhne a nezíska krémovú konzistenciu. Takto pripravenú zmes dajte do sklenenej nádobky a uzavrite. Máte hotovo!

Ak obľubujete radšej tuhšiu konzistenciu, vložte hotový odličovač na 15 minút do mrazničky. Tento krok však môžete vynechať.

Ako odličovač používať?

Naneste si primerané množstvo odličovača na tvár. Pokojne môžete nanášať aj na oči. Potom jednoducho zotrite mejkap vatovými tampónmi alebo kozmetickými utierkami. Po použití tohto odličovača s rastlinnými olejmi, kastílskym mydlom a bambuckým maslom, bude vaša pokožka jemná a hydratovaná. Ale samozrejme aj dokonale odlíčená!
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *