Krém na rozžiarenie pokožky

Krém na rozžiarenie pokožkyTento krát vám prinášame veľmi jednoduchý návod, ako si z bambuckého masla vyrobiť krém na rozžiarenie pokožky. Je vhodný na všetky typy pokožky, dokonca aj na jemnú a citlivú.

Na krém na rozžiarenie pleti budeme potrebovať:

  • 4 lyžice bambuckého masla
  • 2 lyžice šípkového oleja
  • sklenenú nádobku na uskladnenie hotového krému

Bambucké maslo obsahuje množstvo vitamínov A a E, ale tiež mastné kyseliny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú a žiarivú pleť. Šípkový olej zas obsahuje množstvo antioxidantov a omega mastných kyselín. Aj vďaka nim pomáha zmierniť rôzne začervenania, či prejavy ekzémov a akné na pokožke. Tak zanecháva pleť jemnú, ale zároveň prirodzene žiarivú. Ak nemáte šípkový olej, ako alternatívu môžete použiť aj jojobový olej.

Postup:

Bambucké maslo dáme do sklenenej nádoby. Tú potom vložíme do väčšej nádobky s teplou vodou a maslo takýmto spôsobom ohrievame približne 5 minút. Nejde o to, aby sa bambucké maslo varilo a úplne roztopilo. Stačí, aby sa trošku ohrialo, vďaka čomu je jemnejšie a bude sa s ním lepšie pracovať.

Po piatich minútach do ohriateho bambuckého masla pridajte šípkový olej. Zmes mixujte pomocou mixéra na nízkych otáčkach cca 5 minút. Keď má zmes krémovú konzistenciu a žltú farbu, máte hotovo.

Krém uskladnite v pripravenej sklenenej nádobke. Pri práci sa uistite, že máte čisté ruky a pomôcky. Takto uskladnený krém vám vydrží aj rok, pričom nemusí byť uložený v chladničke.

Môžete ho používať ako krém na tvár, telové mlieko, krém na očné okolie, balzam na pery, krém na krk a dekolt, či na ruky. Používať ho môžete prakticky akýmkoľvek spôsobom. A oceníte ho najmä v zime, pretože zanecháva pokožku krásne hydratovanú, jemnú a žiarivú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *