Jemné telové maslo

Jemné telové masloNa prípravu tohto telového masla budete potrebovať viacero ingrediencií. Avšak určite sa oplatí vyrobiť si ho. Je totiž veľmi jemné, do pokožky sa úžasne vpíja a zanecháva ju hydratovanú.

Čo budete potrebovať?

  • 1 šálku kokosového oleja
  • 1 lyžičku zeleného čaju Matcha
  • ½ šálky bambuckého masla
  • ½ šálky mangového masla
  • ½ šálky mandľového oleja
  • ½ lyžičky rozmarínového esenciálneho oleja
  • 1 lyžička levanduľového esenciálneho oleja

Základom tohto telového masla je kokosový olej. A to z dôvodu, že má zloženie veľmi blízke zloženiu tukov v ľudskej pokožke. Vďaka nemu sa teda hotové maslo krásne vpíja do pokožky.

Čaj Matcha obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré udržiavajú pleť mladú. O tom, že je bambucké maslo plné vitamínov prospešných pre pleť, určite už viete. Preto v tomto recepte nesmie chýbať.

Mangové maslo je zas vynikajúce na suchú pokožku, preto sa ako prísada do telového masla určite hodí. Ak máte jemnú a citlivú pleť, oceníte použitie mandľového oleja, ktorý navyše udržiava pokožku hydratovanú.

Nakoniec sa do masla pridávajú esenciálne oleje. V tomto recepte je použitý rozmarínový a levanduľový esenciálny olej. Vy si však môžete zvoliť tie, ktoré máte najradšej.

Postup výroby

V miske s dvojitým dnom si roztopte kokosový olej spolu s čajom Matcha. V druhej miske roztopte bambucké a mangové maslo.

Cez sitko a gázu preceďte zmes kokosového oleja a zeleného čaju. Do tejto zmesi pridajte roztopené bambucké a mangové maslo. Pridajte aj mandľový olej a celú zmes vložte do chladničky na 15 minút.

Po vybratí z chladničky zmes 10 až 15 minút mixujte. Následne pridajte vybrané esenciálne oleje a opäť vymixujte. Hotové telové maslo dajte do uzatvárateľnej plastovej nádobky. Používať ho môžete na pokožku celého tela.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *