DIY návod na telové maslo a balzam v jednom!

DIY návod na telové maslo a balzam v jednom! Obľúbili ste si bambucké maslo? Možno aj preto, že je vynikajúce na hydratáciu veľmi suchej a citlivej pokožky. Na pleť ho môžete používať samozrejme aj bez úprav. Môžete si však vyrobiť svoje vlastné úžasné telové maslo, respektíve balzam. Ukážeme vám ako na to.

Na výrobu masla/balzamu budete potrebovať:

  • 1 šálku bambuckého masla
  • 1/3 šálky kokosového oleja
  • ½ šálky strúhaného včelieho vosku alebo ¼ peliet včelieho vosku
  • esenciálny olej podľa vlastného výberu

Postup výroby

V nádobke zmiešajte včelí vosk, kokosový olej a bambucké maslo. Použite nádobu, ktorú je možné vložiť do mikrovlnnej rúry alebo na sporák. Ingrediencie totiž musíte ohrievať, kým sa všetky nerozpustia.

Po rozpustení počkajte, kým zmes nevychladne. Pridajte zopár kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja, ktorý dodá telovému balzamu nielen príjemnú vôňu, ale tiež ďalšie zdravotné benefity. Vynikajúce na tomto recepte je to, že výsledný produkt môže mať dvojakú konzistenciu.

Ak máte radšej telové balzamy, pridaním esenciálneho oleja máte hotovo. Tekutinu uložíte do uzatvárateľnej nádobky, kde stuhne do podoby balzamu. Ak však máte radšej krémovú textúru, teda telové maslo, vložte zmes do chladničky, kým nestuhne. Po stuhnutí jednoducho vymixujte do podoby masla.

Toto jemné maslo/balzam, je vynikajúce nielen pre dospelých, ale aj na jemnú detskú pleť.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *